top of page

Terapia obrzęków

Cena   usługi:
PLN 200.00

Rezerwuj termin!

Terapia przeciwobrzękowa jest terapią redukcyjną, polega na zminimalizowaniu obwodów kończyny.Terapia przeciwobrzękowa jest terapią redukcyjną, polega na zminimalizowaniu obwodów kończyny, na której występuje obrzęk.

Ile trwa terapia?
Terapia redukcyjna trwa od 5 do 10 dni (do ustalenia z terapeutą podczas konsultacji)


Co robimy podczas terapii?
Na terapii fizjoterapeuta pracuje manualnie. Bazuje na manualnym drenażu limfatycznym opracowując poszczególne segmenty. Następnie bandażuje kończynę z obrzękiem materiałami dobranymi na pierwszej wizycie oraz zaleca pracę własną w domu (ćwiczenia).
Wychodzisz z gabinetu zabandażowany i w takiej formie przyjdź w dniu następnym o określonej godzinie. Wszystkie dni terapii wyglądają podobnie.

Co to jest bandażowanie?
Polega na założeniu na kończynę wielowarstwowego opatrunku zapewniającego odpowiedni ucisk.
Zestaw specjalnych bandaży i technika zwijania pozwala na uzyskanie stopniowanego (kalibrowanego) ciśnienia wyższego w części dalszej kończyny (dłoń, stopa) a niższego w bliższej (ramię, udo).

Ostatniego dnia fizjoterapeuta wykonuje pomiar na odzież uciskową. Czas realizacji zamówienia to 10 dni. Oznacza to, że przez 10 dni po zabiegu bandażujesz się sam lub zakładasz systemy adaptacyjne, aby nie zaprzepaścić efektów terapii.

Co zabrać na zabieg?
-Ręcznik
-Klapki
-Luźny strój
-Szerokie buty ( jesli zabieg dotyczy kończyn dolnych)

Szeroki, luźny strój jest niezbędny do tego, żeby po zabandażowaniu kończyny, można było się swobodnie ubrać (zabandażowana kończyna ma większy obwód).

Jak do nas trafić?

  1. Wejdź przez główną bramę(większą)

  2. Wpisz kod 91&3575

  3. Idź prosto

  4. Po prawej stronie druga klatka(numer IX)

  5. Wpisz kod 91&3575

  6. Jesteśmy na parterze

bottom of page